Vyhledat na webu

Nebezpeční senioři s řetězovými maily

Senioři si přeposílají maily s informacemi, které nejsou v médiích. Sdílejí, co je napadne a informace kriticky vyhodnocují, co je pravda a co lež. To je třeba zarazit.

Podělte se o Modrého jelena

20 komentářů: “Nebezpeční senioři s řetězovými maily”

 1. Vážený pane Bohuši,
  děkuji Vám za neuvěřitelně lidskou reportáž plnou respektu ke starším spoluobčanům. Snaha reportérů udělat z nich jakési ty “hloupější” je smutná. Věkem by mohli být jejich děti nebo možná už i vnoučata. Tito senioři mají za sebou roky práce, které odvedli pro to, aby se právě tyhle děti a vnuci měli dobře. Bohužel, despekt ke starším občanům je stále běžnější. Dehonestace, výsměch, pošklebky, že nakupují “v akci”, dokonce i hlasy, že by neměli mít volební právo, protože o jejich budoucnost už přeci nejde, že? Ano, je z toho člověku smutno. Ne, nepatřím ještě do generace, která byla v té reportáži. Píši to, protože svých rodičů, prarodičů, praprarodičů (které jsem už bohužel neměla možnost potkat) si velmi vážím. Naslouchala jsem a naslouchám jejich (ať už jejich vlastním nebo generacemi předaným) zkušenostem, které jsou velmi cenné, protože tihle lidé prošli často takovými útrapami, že tihleti mladí ambiciózní “redaktoři” by si s nimi vůbec neporadili a zhroutili by se pod nimi.

  • Redaktoři jsou posíláni ke starouškům (ale i k jiným věcem) s nějakým úmyslem. Ten úmysl není z jejich hlavy, jen mu slouží, to protože koho chleba jíš, toho píseň zpívej. Takže oni to pouze formulují tak, aby to vyznělo v neprospěch dotázaného. Viz např. Řezníčkův rozhovor s Babišem, to byla právě nádherná ukázka.

  • Velmi s Vámi souhlasím a také děkuji panu Bohuši za tuto i jiné reportáže.
   Z mladých ambiciózních redaktůrků je mi akorát zle. Ale žádný strom neroste do nebe, také zestárnou a společnost, ve které budou žít (pokud ještě bude lidstvo existovat), jim ani trochu nezávidím. My starší a staří (někteří) se snažíme burcovat na poplach, aby ten svět byl pro naše potomky alespoň trochu normální a k žití, třeba jen přeposíláním e-mailových zpráv a informací, které se ve veřejných médiích nedozvíme, ale je to odvěký střed generací, třeba se jim ten odlidštěný digitální svět bude líbit.

 2. Je teprve únor, a již máme horké favority na cenu Šmejdstream roku v kategoriích reportáž, redakční tým, odborníci a možná i v dalších… Protičeská televize v míře nevkusu překonává i čtyřdílný dokumentární cyklus Protičeského rozhlasu s názvem “To je pravda, napsala” z roku 2021, zaměřeného na “dezinformace a konspirační teorie”, jehož první díl se rovněž věnoval posílání řetězových emailů mezi seniory: https://dvojka.rozhlas.cz/je-pravda-napsala-dokuserial-o-nacistech-na-mesici-chemtrails-i-vasem-vlastnim-8612674

  • K pořadu mám ještě jednu poznámku: jeho cílem bylo vystrašit starší generaci tím, co je POD : Dejte si pozor, my si vás vždycky najdeme. A je to udělané psychologicky profesionálně včetně nadsázky v názvu – není to plné jen bezuzdné kritiky starší generace, občas se jí pofoukají bolístky a započítá se i podíl lží politiků např. s odkazem na jejich tvrzení, že kdo je očkovaný proti kovidu ho už nikdy nedostane ani nikoho nenakazí, což jsem sám na sobě poznal jako nehoráznou lež. Tedy závěr: Je to dokonalý profesionálně provedený kočkopes, Goebels by uznale pokýval hlavou.
   Tím končím.
   “Vaše Máňa”

   • Dnes už tato úroveň “profesionality” nestačí. Je z toho cítit všechno možné, faleš, propaganda, ale to poslední je objektivita. Možná před 15ti lety by to lidi spolkli, ale dnes? A navíc bych řekl, že se na ČT koukají hlavně senioři o jejichž část po této “reportáži” ČT zase přišla.

 3. Je mi 72. Velmi dobře si pamatuju r.1968,1989 a vše,co mi vyprávěli mí rodiče i prarodiče. A této naší pravdy se nevědomí reportéři,poskoci a sluhové cizích zájmů velmi bojí.Žil jsem v socialismu,nyní v jasně ůpadkovém kapitalismu,proto umím-umíme velmi dobře rozlišovat,zejména co je pravda a co lži.My jsme hodně pracovali a budovali a dnes je to všechno rozkradeno.Pečovali jsme o stát,lesy byly zdravé a plné zvěře,včetně zajíců,bažantů i koroptví,dnes je tam plno petek aj.umělých hmot.Měli jsme své banky a peníze kryté zlatem aj.aktivami,náš stát byl bohatý,soběstačný,ze škol vycházely velmi vzdělané a nadané děti,měli jsme výzkumné ůstavy i ůčinné léky,školy a zdravotnictví zcela zdarma.Ta dnešní závislost,celkový ůpadek na všech ůrovních,včetně nevzdělaných a hloupých politiků je katastrofa velkých rozměrů.

 4. Rád bych věděl, jak se dostali redaktoři – redaktorky k fyzickým adresám těch staroušků. Z veřejných zdrojů se mohli dostat k IP adresám. Jejich spárování s adresami fyzickými, pokud k tomu neměli povolení (a to by musela vydat některá státní organizace hodně vysoko či spíše hluboko položená) je porušení zákona o ochraně osobních údajů. Tvrzení, že se ke konkrétní adrese dostali výhradně přes iniciály je přece směšné. A i kdyby, tak e-mailová adresa , adresa bydliště , jméno a příjmení JSOU osobní údaje. Viz měrnice GDPR ke zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů.

 5. Dobrý den, pane Bohuši,

  děkuji Vám za Vaši skvělou práci.
  Budu vypadat jako že jsem paranoidní, ale za poslední roky jsem se přesvědčila spíše o tom, že na tom minimálně vždy byla aspoň špetka pravdy.
  Teď mi jde konkrétně o ty e-maily. Není divné, jak se v poslední době řeší “řetězové e-maily” ??? Potřebují snad lidi vystrašit do bezvědomí, že něco jako je E-MAIL !!!, je něco tak nebezpečného, že musím zavést nad tím kontrolu? Tedy budou to mít zákonem dovolené nám narušovat v podstatě listovní tajemství? S tím se svezou i smsky a vlastně i hovory, které tímto budou odposlouchávány legálně?

  Protože kdyby jim vadily dezinformace, proč by upustily od nebezpečných webů a aplikací (to tu proběhlo) a začali se zaměřovat jen na ty e-maily?

  Není to prostě jen pokračování akce “blokace webů”, aby tím pokryli všechny komunikační možnosti a tak se do nového zákona vešlo opravdu vše?

  A už se někde řešilo, jak ti redaktoři přišli na ta jména a adresy? Jak zjistili, kdo to přeposílá a co je obsahem toho, co přeposílá? Nebylo už tady porušeno listovní tajemství a to jejich slavné GDPR, náš 101/2000 zákon???

  Děkuji za Vaši případnou odpověď.

 6. Být řeťězový rozesílač. asi bych se tak na ty přepadovky přátelsky netvářil. První věc, na kterou bych se toho redaktůrka ptal je, jak může vědět kolik zpráv bylo mnou rozesláno. Od koho má ty informace, že může říci, že je někdo největší rozesílač.
  Jsou to ubožáci ti redaktoři v té ČT. Mohli taky navštívit třeba Alzheimer centrum, aby zdůraznili ten kontrast mezi těmi “hloupými dezinformátory” a “chytrými vykladači pravdy”. Ta manipulace z té reportáže opět trčí jak sláma z bot. Oni v té ČT už ani neumí natočit něco, aby to nebylo natolik trapné, že z toho leze mráz po zádech.

 7. Nebudou li občané sledovat a jakýmkoliv způsobem s ČT komunikovat, tak tato instituce ztratí ve společnosti na významu.
  Jedině naprostou ignorancí, můžeme tuto prolhanou instituci zlikvidovat.

 8. Díky moc, za Vaši práci, pane Bohuši

  Pan “odborník” v reportáži má komplex z toho, že ve společnosti nemá žádný vliv, tak leze na obrazovku, plácá tam tyhle kraviny a připadá si důležitej…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

čtyři × dva =